Projektom “Lonely Planet Trnávka” sa sústreďujem na miestnu časť Trnávka v Bratislave (Slovensko). V tejto miestnej časti hľadám miesta s potenciálom, ale aj miesta mesta s novou botanikou, ktorá prekrýva nánosy pôvodných vrstiev, absurdity vo verejnom priestore, čo zasahujú do inak "harmonického" okolia, v ktorom žijem,-e. 
Systematicky mapujem vizuálne zmeny, ktoré sa tu dejú a zaznamenávam jej osobitú identitu (aj v čase pandémie) v celej šírke a výške. Následne stredoformátové snímky prezentujem v zine, nie podľa lokalít, ale voľne. Tak, ako keď Trnávkou každodenne prechádzam a nachádzam v nej vždy nové a nové kúty, dvory, autá, cestičky, ľudí, detaily, či situácie. 
Pôvodný historický charakter poznačený chudobou sa v 21. storočí dynamicky zmenil a stále mení. Zahusťuje sa, pribúdajú bytové, polyfunkčné, športové, výrobné aj predajné komplexy. Niektoré domy čakajú na predaj, iné rekonštrukciu, zmenu majiteľa, či rozdelenie pozemku. Bývalý dom kultúry na Bulharskej možno stále hľadá nájomcu a kino Zora verím, že raz bude priestorom, kde budem vo vitrínach vystavovať tento projekt. 
Ako napísal I. J. Marko roku 1938 "Ani dedina, ani mesto. Bol by som rád, keby to bola dedina, ale býva tu plno chudobných a všelijakých ľudí. Pre mesto to nie je mesto." (I. J. Marko, Dornkappel, Praha, 1938, s. 104 z 247). Tento prívlastok jej ostal. Pocitovo nie ste celkom v meste (aj keď vďaka urbanizmu už skoro bude možno širšie centrum); ale nie ste ani na dedine, aj keď sa tu občas tak cítite. 


Zaznamenávané okruhy
001 Masarykova Kolónia
002 Saleziánske dielo
003 Jakabova, Luhačovská
004 Banšelova, Rádiová
005 Rapošov park, Park Vietnamská
006 Zlaté piesky
007 Stará Ivánska
008 Letisko M. R. Štefánika, okolie
009 Nová výstavba, okolie Galvániho
010 Kašmírska, Na križovatkách
Projekt stále prebieha a je naďalej intenzívne fotografovaný.
Back to Top